037 – 65 23 633 

A ide sa baliť!

Balenie a ovíjanie

Poznáte to? Pošta je tu a s ňou aj balík – preliačený, pokrčený a natrhnutý. „Zostáva len dúfať, že sa nepoškodil aj obsah“. Za takéto nehody nemusí byť bezpodmienečne zodpovedný doručovateľ. Často je problém v nesprávnom balení. Príliš veľké alebo príliš tenké kartóny a príliš málo výplne umožňujú príliš veľa pohybu vo vnútri balíka.

Určite už viete, čo je pri baliacom materiáli dôležité a ako sa dá vyššie uvedenému scenáru zabrániť. Napriek tomu by sme Vám chceli na tomto mieste ponúknuť možnosť oboznámiť sa s našimi produktami, ktoré Vás budú sprevádzať pri šiestich najdôležitejších krokoch balenia – od váženia až po páskovanie.

Váženie & balenie

Krok 1: Dbajte na hmotnosť!

Aký ťažký je Váš expedovaný tovar? Skôr ako vôbec pomyslíte na balenie, mali by ste si položiť túto otázku a svoj tovar odvážiť. Kvalita kartónov môže byť nižšia, keď je obsah ľahký. Pri ťažkých zásielkach potrebujete naopak mimoriadne zaťažiteľné kartóny. Ide tu okrem iného naozaj aj o peniaze: Pevné a viacvrstvové kartóny používajte len na predmety, ktoré to skutočne potrebujú, a cenovo výhodnejšie modely na všetko, čo nie je rozbitné a citlivé. Okrem toho môžete s našimi váhami skontrolovať, či je Váš balík v rámci stanovených hmotnostných limitov.

Váhy

S kompaktnou váhou, stolovou váhou, počítacou váhou alebo plošinovou váhou odvážite veľké a malé, ťažké a ľahké balíky s presnosťou na miligram.

Kartonážne výrobky

Či skladací kartón alebo kartón na sťahovanie, či expedičná taška alebo kartónová etiketa, výber na Vašich baliacich stoloch by mal byť dostatočne veľký, aby ste dokázali vhodne zabaliť najrozličnejšie predmety.

Baliace stoly

Bez baliaceho stola žiadne balenie. My Vám ponúkame baliace stoly Starter Line a Profi Line.

Výplne

Krok 2: Vložte výplň!

Nakoľko rozbitný a citlivý je Váš expedovaný tovar? A koľko predmetov pôjde do balíka? Odpovede na tieto otázky určujú druh a množstvo Vašich ochranných materiálov. Rozbitné musí byť dobre obložené: fóliou so vzduchovými vankúšmi a penovou fóliou, ale aj vlnitou lepenkou v kotúčoch a baliacim papierom. Nič sa nesmie šmýkať, aby nedošlo k poškodeniu steny balíka alebo ostatného tovaru. Povrchové ochranné siete zabraňujú nepekným škrabancom a poškodeniam.

Dávajte pozor na rohy a hrany!

Aby veľkoplošné aj ostatné plagáty alebo výkresy neprišli zalomené, ponúkajú sa tubusy, ktoré putujú buď zabalené v balíku alebo sa odosielajú samostatne. Ostatné predmety, ako aj balíky a palety sa dajú stabilizovať aj s produktami na ochranu hrán, ktoré poskytujú podporu takisto aj pri ovíjaní a páskovaní.

Balenie & plnenie do vreciek

Krok 3: Vhodiť do tašky!

Ukladáte dokumenty alebo citlivé predmety do balíka? S fóliou so vzduchovými vankúšmi a vreckami s prítlačným uzáverom môžete takéto predmety dobre ochrániť. Malé diely sa nestratia v plochých vreckách a písomné podklady sa nepokrčia. Na sprievodné doklady ponúkame navyše tašky na dokumenty.

Niektoré predmety si chcete sami zvariť do fólie? Na tento účel máme praktické prístroje na zváranie fólií. Naše modely na stôl môžete priestorovo úsporne a jednoducho integrovať do baliaceho procesu. Ponúkame Vám aj vhodnú hadicovú fóliu ako tovar v kotúčoch, s ktorou si môžete sami určiť veľkosť vrecka.

Uzatváranie & lepenie

Krok 4: Zaklopiť, naniesť lepidlo!

Už je všetko vnútri? V tom prípade môžeme balík uzatvoriť. S vhodnom lepiacou páskou, s lepiacou páskou na mokré lepenie alebo pomocou zošívačky. Keď sa rozhodnete pre lepiacu pásku, môžete použiť odvíjač, pomocou ktorého štvrtý krok balenia ukončíte rýchlo a efektívne. Pri citlivom tovare odporúčame výstražné pásky a etikety.

Ovíjanie & zmršťovanie

Krok 5: Postarajte sa o stabilitu!

Naplnili ste už celú paletu kartónmi? V tom prípade môžete náklad správne zaistiť. Aby sa nič nešmýkalo, strečová fólia všetko pevne ovinie. Máte ovíjacie prístroje? U nás nájdete samozrejme aj vhodnú strojovú prieťažnú fóliu. Pre klasické ručné odvíjače máme takisto vhodné kotúče s fóliami. Zistite v našom nákupnom poradcovi, ako správne ovíjať !

Vytvorte ochranný plášť!

Nie každý predmet sa dodáva v kartóne. Predovšetkým nie veľké a neskladné zariadenia. Ale aj tieto zásielky by mali byť bezpečne uložené na palete a dobre chránené. Na tieto účely radi používame zmšťovaciu fóliu, ktorá tovar bezpečne ovinie. Na to Vám ponúkame fóliové kryty, hadicovú fóliu a plochú fóliu.

Páskovanie

Krok 6: Teraz je to dokonalé!

Prečo páskovanie? Nie je to len vhodný variant balenia, ale aj bezpečný. Keď páskujete, môžete rozdelenie hmotnosti správne vyvážiť. Môžete tak predísť škodám spôsobeným prepravou bez ohľadu na to, akým intenzívnym otrasom je zásielka v nákladom vozidle alebo v prepravnom kontajneri vystavená.

V závislosti od hmotnosti, veľkosti a druhu expedovaného tovaru sa rozlišuje aj materiál pri páskovaní:

Pre jednoduché palety s kartónmi sú vhodné plastové pásky z polypropylénu. Dajú sa prispôsobiť a okrem toho sú cenovo veľmi výhodné. Pásky z polypropylénu uzatvoríte pomocou spôn alebo zváraním.

PET pásky zabezpečujú ťažké palety a tovary. Polyesterové pevné pásky mnohokrát nahrádzajú oceľové pásky, pretože nezhrdzavejú, a preto sa často používajú pre predmety uložené voľne v exteriéri. Tieto pásky uzatvoríte úplne jednoducho zaplombovaním alebo zvarením.

Textilné, tkaninové a kompozitné pásky majú praktické uzatváracie svorky. Sú takisto odolné voči poveternostným vplyvom. Hoci je ich materiál mäkký, dokážu dobre odolávať pôsobeniu veľkých síl. Vďaka tomu zabezpečujú nielen palety, ale aj neforemné predmety.

Oceľ má zo všetkých páskovacích materiálov najmenšiu rozťažnosť a mimoriadne vysokú medzu pevnosti. To zaručuje veľmi dobrú stabilitu. Produkty s ostrými hranami, ťažké a neskladné produkty z kameňa a kovu sa týmto spôsobom optimálne zafixujú. Uzatvorenie oceľových pások sa vykonáva lisovaním a pečatením pomocou sponiek.

U nás dostanete nielen všetky typy pások, ale aj príslušné napínacie a uzatváracie prístroje. Radi Vám ich ponúkneme hneď aj v súprave.

Pásky z PP (polypropylén)

Pevné a kompozitné pásky (polyester)

PET pásky (polyester)

Oceľové pásky