Rudla na vrecia

V kategórii Rudla na vrecia Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: EUROKRAFTpro, EUROKRAFTbasic, RuXXac, Kongamek, QUIPO, MATADOR.

Značka
Typ produktu
Farba
Relevantné
Počet výrobkov: 342
Názov rudla na vrecia už napovedá o dlhej – a úspešnej – histórii tohto typu dopravnej rudly. Pretože jej pôvodný tvar vznikol už v antike: vtedy sa na dvoch liatinových kolesách s dreveným podstavcom prepravovali v prvom rade ťažké vrecia s obilím. Aj dnes sa priemyselné podniky spoliehajú na rudlu na vrecia, pričom aktuálna konštrukcia má so stredovekými modelmi, okrem pákového princípu, len sotva niečo spoločné. Moderné rudly na vrecia majú celogumové kolesá alebo pneumatiky a hodia sa na rôzne podlahy: pneumatiky kompenzujú nerovnosti vozovky, celogumové alebo polyuretánové pneumatiky jazdia perfektne na hladkých halových podlahách a sú bezúdržbové. Nahradené boli aj drevené rámy: pri mimoriadne ľahkých modeloch je teraz rám vyrobený z hliníka, pri variantoch s veľmi vysokou nosnosťou sa ako materiál rámu používa zváraná oceľová rúrka alebo ušľachtilá oceľ.

Najlepšia rudla na vrecia na váš účel použitia
Tak ako v tej dobe, aj dnes sa rudly na vrecia používajú, keď je potrebné prepraviť určitý tovar šetrne voči vlastnému zdraviu a jednoducho. Pomocou rudiel sa často prepravujú debny, sudy alebo práve vrecia. Pretože výber rudlí na vrecia u KAISER+KRAFT siaha od kompaktnej hliníkovej dopravnej rudly až po multifunkčný sklápací schodík a nosnosti dosahujú 50 až 400 kg, oplatí sa určiť si pred nákupom požiadavky, ktoré by mala rudla spĺňať. V závislosti od bremien, ktoré budú na rudlu nakladané, od vlastností podlahy a požiadavky na prejazd po schodoch je potrebné zvoliť materiál rámu, nosnosť a tvar kolies a lopaty. Schodiskové rudly spoznáte podľa hviezdicového kolesa – je to 3 až 5 kolies na každej strane, ktoré sa ľahko presúvajú po schodoch. Keďže mnohé z rudiel na vrecia sú aj sklopné, zaberajú tieto málo miesta a môžete ich jednoducho prevážať aj v osobnom automobile.