Značka
Typ produktu
Farba

Stoličky k písacím stolom a kreslá pre šéfov

Stoličky k písacím stolom a kreslá pre šéfov – ak sedieť, tak správne: pre mnohých ľudí znamená práca okrem iného aj dlhé sedenie pri písacom stole. Často pritom nie je dôležité to, či sa počas pracovnej doby sedí, ale ako sa sedí. So správnou stoličkou k písaciemu stolu alebo kreslom pre šéfa však dokážete vytvoriť najlepšie predpoklady na maximálne flexibilné a zdravé sedenie.

V kategórii Stoličky k písacím stolom a kreslá pre šéfov Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Topstar, interstuhl, VLUV, Dauphin, EUROKRAFTpro, TrendOffice, Prosedia, EUROKRAFTbasic, MAYER.

Najpredávanejšie
Počet výrobkov: 156
Zobrazenie:

Stoličky k písacím stolom a kreslá pre šéfov: zdravé sedenie je také jednoduché!O význame správnych stoličiek k písacím stolom a kresiel pre šéfov pre zdravie zamestnancov už určite máte dostatok informácií. Chýba už len zopár tipov, ako spoznáte modely s bezpodmienečným nárokom na ergonómiu. Pretože táto funkčnosť sa skrýva aj v zdanlivo najkompaktnejších modeloch.Aký je rozdiel medzi stoličkou k písaciemu stolu a kreslom pre šéfa?Kreslo pre šéfa – typicky s lakťovými opierkami – pôsobí výrazne, je dobre čalúnené, pozostáva väčšinou z vysokokvalitných povrchových látok a už na prvý pohľad vyzerá tak, ako by na ňom sedel riaditeľ podniku. V každom prípade to však neznamená, že je funkčnejšie ako obyčajná kancelárska stolička.Kreslá pre šéfov sa tešia veľkej obľube, pretože pôsobia komfortnejšie a pozývajú na dlhé sedenie. Platí to mimochodom aj pre kompaktnejšie pracovné stoličky, ktoré podporujú optimálne držanie tela pri písaní a práci na príslušnom stole.Na čo musím dbať pri výbere stoličiek k písacím stolom a kresiel pre šéfov?Stolička k písaciemu stolu je správnou voľbou vtedy, ak sa perfektne hodí k používateľovi, disponibilnému priestoru a pracovnej úlohe. Veľmi dôležité je, aby ste nielen rešpektovali všeobecné zásady zdravého sedenia a faktory dobrej kancelárskej stoličky, ale takisto sa dôkladne pozreli na príslušného zamestnanca.Rôzne telesné veľkosti, hmotnosti a telesné zaťaženia si vždy vyžadujú rôzne hĺbky sedadiel, výšky operadiel a podporné funkcie. Tým zabezpečíte, že stôl bude zladený s individuálnymi požiadavkami.Dôležitú úlohu zohráva pochopiteľne aj vysoká kvalita materiálov, ktoré by mali byť hygienické, čo najpriedušnejšie, robustné a napriek tomu pohodlné.Kedy sú stoličky k písacím stolom ergonomické?Ergonómia znamená v podstate to, že sa stolička v každom faktore prispôsobí používateľovi a dá sa podľa možnosti plynule prestaviť. Platí to nielen pre výšku, ale aj pre sklon operadiel a sedacej plochy. Zabezpečuje, že sa nikdy nenaruší oporný kontakt chrbta so stoličkou. Ergonomická stolička k písaciemu stolu ponúka navyše dôvtipné podnety, aby sa používateľ z času na čas pohyboval. S výkyvnými mechanikami a možnosťou jednoduchého otáčania môžete dosiahnuť aj to.Ak potrebujete pomoc pri výbere, kontaktujte nás.